Cellulit na łydkach

Cellulit na łydkach nie zdarza się często, jednak jeśli już się pojawi, to stanowi nie lada kłopot. Warto jak najprędzej podjąć kroki, które zmniejszą jego widoczność, ponieważ jest on nie tylko nieestetyczny. Może także świadczyć o słabym krążeniu w dolnej partii nóg.

Na szczęście istnieje wiele sposobów na to, by się go pozbyć i by mu zapobiegać i wiele z nich znajdziesz w niniejszym artykule.

Cellulit na łydkach i udach

Co to jest cellulit? Otóż cellulit to przypadłość, która częściej atakuje uda niż łydki, jednak proces jego tworzenia się jest bardzo podobny. Z początku nie widać go na pierwszy rzut oka. Daje się go zauważyć dopiero w chwili uchwycenia fałdu skórnego.

Jeśli taki właśnie mamy cellulit na łydkach, to jest to pierwszy dzwonek alarmowy mówiący o tym, że najwyższa pora zmienić niezdrowe nawyki i rozpocząć walkę z pomarańczową skórką. W przeciwnym razie po pewnym czasie stanie się ona widoczna pod postacią stwardnień, grudek i wgłębień.

Cellulit na łydkach
Cellulit na łydkach / Przyczyny powstawania / Jak zlikwidować cellulit na łydkach?

Skąd bierze się cellulit na łydkach? Przyczyny

Jednym z głównych powodów powstawania cellulitu na łydkach są zaburzenia mikrokrążenia. W wyniku jego działania mamy do czynienia z utrudnionym przepływem krwi oraz z powstawaniem obrzęków i zastojów. W konsekwencji w tkankach magazynują się toksyny, a komórki tłuszczowe ulegają powiększeniu.

To jednak nie wszystkie przyczyny powstawania cellulitu na łydkach.

Oto kolejni „winowajcy”:

 • Zbyt mała ilość ruchu, będąca w większości przyczyną zaburzeń krążenia. Przy okazji sprawdź najlepsze ćwiczenia na cellulit,
 • Spożywanie zbyt dużej ilości słodyczy i produktów wysoko przetworzonych,
 • Słabe nawodnienie organizmu,
 • Częste noszenie szpilek,
 • Częste noszenie zbyt ciasnych ubrań
 • .

Szczotka antycellulitowa
Szczotka antycellulitowa
Aktualna cena i promocje:

Cellulit na łydkach a dieta

Zbilansowana, zdrowa dieta, to podstawa walki z cellulitem. Trzeba zadbać o to, by nie brakowało w niej przede wszystkim błonnika, którego duże ilości znajdziemy na przykład w grubych kaszach, brązowym ryżu, owocach cytrusowych i jabłkach.

Zobacz jaka jest najlepsza dieta na cellullit.

Domowe sposoby na cellulit na łydkach

Walka z cellulitem na łydkach, zwłaszcza w jego początkowej fazie, jest stosunkowo prosta. Jednym ze sposobów, które od razu możemy wdrożyć w życie, jest naprzemienny prysznic zimną i ciepłą wodą. Stosujemy go przy tym na całe ciało, co pozwoli wzmocnić jego tkanki i przyspieszyć usuwanie toksyn.

Dobre efekty przynoszą również masaże wykonywane masażerem na cellulit, specjalną szczotką na cellulit lub rękawicą (będziemy jeszcze o tym mówić). Godne uwagi są także masaże bańką chińską.

Zobacz też inne domowe sposoby na cellulit.

Body wrapping na cellulit na łydkach

Boddy wrapping to jeden z najpopularniejszych, a jednocześnie najskuteczniejszych sposobów na walkę z cellulitem na łydkach. Jak go wykonać? Najpierw bierzemy kąpiel, a następnie smarujemy miejsca, w których widoczny jest cellulit, kremem lub balsamem antycellulitowym. Teraz można owinąć te miejsca folią spożywczą i dodatkowo przykryć się kocem na pół godziny.

Empire Pharma Sp. z o.o. Balsam antycellulitowy MESOBOOST
Balsamy antycellulitowe
Aktualne ceny i promocje:

Masaże i peelingi na cellulit na łydkach

Masaż na cellulit na łydkach najlepiej jest poprzedzić naprzemiennym, zimnym i ciepłym prysznicem, a następnie wymasować skórę łydek szorstką gąbką, rolkami lub rękawicą z trawy morskiej. Masujemy ciało kolistymi ruchami w kierunku serca. Aby pozbyć się cellulitu z łydek, warto również systematycznie wykonywać peelingi antycellulitowe z kawy.

Pozwalają one wygładzić naskórek, ale również ułatwiają głębsze wniknięcie składników aktywnych balsamu w skórę.

Cellulit na łydkach a minidrenaż limfatyczny

Minidrenaż limfatyczny to kolejny, bardzo skuteczny sposób na pozbycie się cellulitu z łydek.

Jak wykonać minidrenaż?

Podnosimy nogę do góry w taki sposób, by znajdowała się powyżej reszty ciała. Dłonie kładziemy tuż przy kolanie, po obu jego stronach, trzymając kciuki z przodu uda. Naciskając, przesuwamy dłonie szybko w górę, aż do pośladka. Powtarzamy 10 razy. W kolejnym kroku układamy jedną dłoń na wierzchu uda i drugą pod spodem, także tuż przy kolanie. Szybkim ruchem, z naciskiem, przesuwamy dłonie ku górze. Również powtarzamy 10 razy.

Jakie preparaty likwidują cellulit na łydkach?

Walka z cellulitem na łydkach nie może obejść się bez stosowania odpowiednich kosmetyków antycellulitowych. Wykazują one najczęściej działanie wielokierunkowe:

 • Usprawniają krążenie, działają przeciwobrzękowo, uszczelniają naczynia krwionośne (tu mowa szczególnie o preparatach zawierających ekstrakty z kasztanowca, bluszczu pospolitego, alg i ze skrzypu polnego),
 • Przyspieszają spalanie tłuszczu (preparaty z zawartością ksantyny, L-karnityny, retinolu, rutyny, aminofiliny, teofiliny czy teofiliny),
 • Obniżają nadmierny poziom glukozy w komórkach (karanta, żeń-szeń, jambol),
 • Nawilżające, ujędrniające i wygładzające.
Sposób na cellulit na łydkach
Sposób na cellulit na łydkach

Profesjonalne zabiegi likwidujące cellulit na łydkach

Pierwsze kroki w likwidacji cellulitu na łydkach to stosowanie odpowiedniej diety, zmiana trybu życia i wykonywanie zabiegów w warunkach domowych. Jeśli jednak wprowadzone przez nas zmiany nie przynoszą przez dłuższy czas spodziewanych rezultatów lub też, jeśli chcemy ich pojawienie się znacznie przyspieszyć, być może dobrym pomysłem będzie poszukanie pomocy w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.

Jakie zabiegi na cellulit na łydkach oferują takie gabinety?

 • Masaż pompą próżniową, pobudzający krążenie limfy i poprawiający ukrwienie miejsc zmienionych przez cellulit,
 • Endermologia (masaż specjalnymi wałkami), działająca przeciwobrzękowo i wzmacniająco na skórę,
 • Ultradźwięki, które mają za zadanie zmiękczać zwłóknienia i usuwać tłuszcz z komórek,
 • Mezoterapia (ostrzykiwanie skóry preparatami o działaniu przyspieszającym przemianę materii i ujędrniającym skórę),
 • Laser, poprawiający gęstość kolagenu w skórze,
 • Body wrapping. Wykonywany w gabinecie poprawia krążenie, ujędrnia, przyspiesza spalanie tłuszczu i działa przeciwobrzękowo.

Zobacz także jak pozbyć się cellulitu na udach.

Lacote GUAM DUO Anti-Cellulite - Chłodzący krem Antycellulitowy -
Kremy na cellulit
Aktualne ceny i promocje:

Jak walczyć z cellulitem na łydkach?

Wszystkie wymienione powyżej sposoby zmniejszania widoczności cellulitu na łydkach są bardzo skuteczne, zwłaszcza jeśli zastosujemy co najmniej kilka z nich naraz. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość i na efekty swoich działań poczekać co najmniej kilka tygodni. Cellulit na łydkach również nie powstał w jeden dzień! Do swojego codziennego planu dnia warto włączyć sporą dawkę ruchu, a ponadto zaleca się również picie dużej ilości wody. Kluczem do sukcesu w pokonaniu cellulitu na łydkach jest więc systematyczność i cierpliwość!

A Ty jakie znasz skuteczne sposoby na cellulit na łydkach? Zapraszam do dyskusji na forum.

Dodaj komentarz