Cellulit na ramionach

Cellulit na ramionach objawia się nieco inaczej niż w innych miejscach ciała. Skóra w okolicach tricepsa staje się zwiotczała, a po jakimś czasie, po jej naciśnięciu, widać podskórne grudki. O skórę na ramionach warto zadbać jednak o wiele wcześniej niż wtedy, gdy zauważymy pierwsze oznaki pomarańczowej skórki.

Na jej powstanie ma bowiem wpływ wiele czynników, na które mamy wpływ. Odpowiednia dieta, stosowanie środków pielęgnacyjnych i spora dawka ruchu to trzy podstawowe sprawy, które mogą pomóc nam zapobiec powstawaniu cellulitu.

Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Kiedy powstaje cellulit na ramionach?

Na cellulit na ramionach najczęściej skarżą się kobiety po 45. roku życia, jednak może on dotknąć również nawet młode dziewczyny. Na jego powstanie mają wpływ takie czynniki jak zaburzenia układu krążenia, stosowanie nieodpowiedniej diety, siedzący tryb życia, nadwaga lub otyłość, nadużywanie alkoholu, przedłużający się stres czy zaburzenia w funkcjonowaniu układu krążenia.

Cellulit na ramionach
Cellulit na ramionach / Przyczyny, opinie i zdjęcia.

Etapy powstawania cellulitu na ramionach

Powstawanie cellulitu na ramionach przebiega etapami i im wcześniej zauważymy jego symptomy i im wcześniej zaczniemy im przeciwdziałać, tym większe mamy szanse na powodzenie.

Jakie można wyróżnić etapy powstawania cellulitu na ramionach?

 • Skóra na ramionach jest zwiotczała, ale nie widać na niej śladów cellulitu nawet po ściśnięciu,
 • Po ściśnięciu fałdu skórnego widoczne są deformacje i wgłębienia,
 • Zniekształcenia i grudki są widoczne podczas stania i chodzenia, jednak nie widać ich, gdy przyjmujemy pozycję leżącą,
 • Skórka pomarańczowa na ramionach jest widoczna cały czas.

Zobacz też dlaczego i jak powstaje cellulit na udach.

Lacote GUAM DUO Anti-Cellulite - Chłodzący krem Antycellulitowy -
Kremy na cellulit
Aktualne ceny i promocje:

Przyczyny hormonalne powstawania cellulitu na ramionach

W przypadku cellulitu na ramionach przyczyny hormonalne mają miejsce najczęściej u osób szczupłych, które nie mają problemów z nadmiarem tkanki tłuszczowej czy wody w organizmie. Zmiany takie następują często w okresie ciąży lub menopauzy, a także podczas terapii hormonalnych.

Przyczyną cellulitu na ramionach zwykle jest wysoki poziom estrogenu.

Cellulit na ramionach a ruch

Osoby, które prowadzą siedzący tryb życia i na co dzień zażywają mało ruchu, muszą się liczyć z tym, że pojawi się u nich cellulit na ramionach. Brak aktywności fizycznej powoduje utratę elastyczności skóry i osłabienie mięśni.

Stąd już tylko krok do pojawienia się pomarańczowej skórki.

Dlatego zobacz jakie skuteczne ćwiczenia na cellulit możesz wykonywać w domu.

Empire Pharma Sp. z o.o. Balsam antycellulitowy MESOBOOST
Balsamy antycellulitowe
Aktualne ceny i promocje:

Cellulit na ramionach a dieta

Nasze nawyki żywieniowe w dużym stopniu decydują o tym, czy będziemy się borykać z cellulitem na ramionach, czy też nie. Gromadzeniu się tkanki tłuszczowej, a przy tym tworzeniu się pomarańczowej skórki, sprzyja spożywanie wysoko przetworzonej żywności oraz dużej ilości cukru.

Dodajmy też, że nadmiar alkoholu powoduje z kolei hamowanie produkcji kolagenu, składnika odpowiedzialnego za elastyczność skóry.

Co powinno się znaleźć w diecie sprzyjającej pozbywaniu się cellulitu z ramion?

 • Produkty pełnoziarniste, bogate w błonnik regulujący pracę jelit (ciemne pieczywo, brązowy ryż, płatki owsiane, makaron pełnoziarnisty),
 • Owoce,
 • Warzywa,
 • Duże ilości wody, która nie tylko pozwoli odpowiednio nawodnić organizm, ale również przyspieszy usuwanie toksyn.

Sprawdź jaka jest najlepsza dieta na cellulit.

Ćwiczenia na cellulit na ramionach

Jeśli chcemy, by nasza walka z cellulitem na ramionach była skuteczna, trzeba zapewnić sobie codzienną porcję ruchu. Najbardziej wskazane będą tu wszystkie ćwiczenia poprawiające jędrność skóry i wzmacniające mięśnie. Dobre efekty przynoszą na przykład ćwiczenia takie jak pajacyki (najlepiej z ciężarkami) czy pompki (damskie lub klasyczne).

Doskonałym sposobem na ujędrnienie całego ciała jest pływanie lub aqua aerobic. Sprawdź też szczotkowanie na sucho cellulitu.

Cellulit ramiona
Cellulit ramiona

Kilka ćwiczeń na pozbycie się cellulitu na ramionach

Ćwiczenia na pozbycie się cellulitu na ramionach i na ujędrnienie skóry w tym obszarze można wykonywać zarówno w domu, jak i na siłowni. Jeśli wybieramy tę pierwszą opcję, przydadzą nam się sztangielki, które włączymy do ćwiczeń w momencie, gdy ruchy wykonywane bez obciążenia przestaną być dla nas trudne.

Jakie ćwiczenia pozwolą nam pozbyć się cellulitu na ramionach?

 1. W podporze przodem układamy dłonie płasko po obu stronach ciała tak, by znajdowały się nieco szerzej niż szerokość barków. Obniżamy biodra w taki sposób, żeby tułów tworzył linię prostą. Teraz uginamy ręce i opuszczamy tułów, trzymając łokcie blisko ciała. Wdech. (Uwaga, ramion nie rozsuwamy podczas tego ćwiczenia na boki!). Przy wydechu unosimy się do pełnego wyprostu rąk. Powtarzamy to ćwiczenie 5 razy.
 2. Siadamy prosto na ławeczce do ćwiczeń lub na krześle. Bierzemy obciążenie do jednej ręki i unosimy je nad głowę aż do wyprostu. Teraz uginamy ramię w łokciu i opuszczamy ciężarek pod kątem prostym za głową. Powoli wracamy do pozycji wyjściowej i wykonujemy 5 takich powtórzeń na każdą rękę.
 3. Siadamy na ławeczce do ćwiczeń lub na stabilnym krześle. Opieramy dłonie o jego krawędź i trzymając je blisko tułowia, obniżamy lekko biodra. Nogi proste, pięty oparte o podłoże. Opuszczamy tułów do momentu, gdy pośladki znajdą się tuż nad ziemią, a następnie unosimy się do wyprostu rąk. Uwaga! Nie siadamy na krześle i nie opuszczamy się aż do ziemi. Ciało powinno tu być stale w napięciu. Powtarzamy ćwiczenie 5 razy.
 4. W pozycji stojącej uginamy kolana i pochylamy się lekko do przodu. Prawa noga wysunięta do tyłu, lewa ręka oparta na lewym kolanie. Trzymamy ramię równolegle do tułowia i uginamy prawą rękę. Podciągamy ciężarek tak wysoko w tył, jak to możliwe. Cały czas utrzymujemy przy tym proste plecy i nie prostujemy ręki w łokciu. Wykonujemy ćwiczenie po 5 razy na każdą stronę.

Warto też pomyśleć o innych domowych sposobach na cellulit.

Bielenda Antycellulitowy peeling do ciała ultra ujędrniający 550g
Peeling antycellulitowy
Aktualne ceny i promocje:

Zabiegi specjalistyczne na cellulit na ramionach

Walka z cellulitem na ramionach wymaga cierpliwości i systematyczności. Jeśli jednak nie brakuje nam ani jednego, ani drugiego, a rezultaty naszych wysiłków nie są zadowalające, być może warto rozważyć możliwość skorzystania z usług profesjonalnych gabinetów. Oferują one zabiegi, które w wielu przypadkach przynoszą spektakularne efekty.

Warto tu nadmienić, że aby przyniosły one spodziewany skutek, konieczne będzie poddanie się co najmniej 10-12 sesjom. Sprawdź też inne skuteczne zabiegi antycellulitowe.

Na cellulit na ramionach szczególnie poleca się karboksyterapię oraz mezoterapię igłową i bezigłową. Mają one za zadanie usunąć z organizmu toksyny odpowiedzialne za powstawanie pomarańczowej skórki, w tym cellulitu na ramionach.

Jakie są Wasze ulubione i skuteczne sposoby na cellulit na ramionach? Zapraszamy do dyskusji na forum.

Dodaj komentarz