Szczotka na cellulit na sucho

Szczotka na cellulit pozwala na przeprowadzanie prostych (a przy tym skutecznych i przyjemnych!) zabiegów w zaciszu domowym. Ten niedrogi przyrząd wygładza skórę i poprawia krążenie, redukując w widoczny sposób cellulit.

Jak wygląda taka szczotka antycellulitowa? Jakich efektów należy się spodziewać po jej stosowaniu i na co zwrócić uwagę, wybierając najlepszy model?

Sprawdźmy!

Szczotka na cellulit na sucho Ranking
Jaki olejek antycellulitowy?
Ranking najlepszych >>>

Jak działa szczotka na cellulit?

Masaż szczotką antycellulitową to najlepszy sposób na usunięcie martwych komórek naskórka (podobnie jak peeling z kawy na cellulit), ujędrnienie i wygładzenie skóry. Pobudza on krążenie krwi, a dzięki temu tlen i substancje odżywcze szybciej docierają do komórek skóry.

Masowanie skóry na sucho pobudza również przepływ limfy, pozwalając na pozbycie się obrzęków w dolnej części nóg.

Tych kilka zalet płynących z masażu szczotką antycellulitową to jednak dopiero początek.

Szczotkowanie cellulitu?

Zobaczmy, jakich efektów jeszcze możemy oczekiwać!

Efekty stosowania szczotki na cellulit

Suche masaże szczotką antycellulitową pomagają pozbyć się problemu wrastających włosków, detoksykują skórę, wyrównują jej koloryt i oczyszczają pory. Dzięki nim skóra jest doskonale przygotowana do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Masowanie skóry szczotką na cellulit działa pobudzająco, antydepresyjnie i energetyzująco, a do tego relaksuje.

Szczotka do cellulitu na sucho przyda się każdej kobiecie. Zobaczmy teraz jaką wybrać i kupić.

Jaką szczotkę antycellulitową wybrać i kupić?

Włosie w szczotkach antycellulitowych najczęściej osadzone jest na drewnianej, zwykle bukowej, podstawie. Może to być włosie z dzika lub też z naturalnych włókien roślinnych. Niektóre modele mają dłuższy drążek albo pasek lub okrągły uchwyt.

Jaka szczotka na cellulit
Jaka szczotka na cellulit? Szczotkowanie na sucho cellulitu. Jakie efekty?

Szczotka na cellulit z naturalnym włosiem i drewnianą podstawą

Antycellulitowa szczotka z drewnianą podstawą i naturalnym włosiem to najczęściej spotykany (i wybierany!) model szczotki. Zwróćmy uwagę, czy jej włosie jest gęsto osadzone i równo przycięte. Warto też sprawdzić, czy jest odpowiednio szorstkie.

Szczotka antycellulitowa z włosiem z dzika

Włosie z dzika stosuje się nie tylko w szczotkach do suchego masażu ciała, ale także na przykład w szczotkach do włosów. To materiał zapewniający nie tylko odpowiednią szorstkość, ale także sztywność. Wykorzystywany w szczotkach antycellulitowych gwarantuje przeprowadzenie skutecznego, a przy tym przyjemnego masażu.

Oczywiście, wiele osób nie skorzysta z tej propozycji, dlatego mamy dobrą wiadomość dla wegan.

Oto ona.

Szczotka na cellulit
Jaka szczotka na cellulit będzie najlepsza? Jak zrobić masaż suchą szczotka na cellulit?

Szczotka antycellulitowa z włosiem z agawy

Równie skuteczne w działaniu i równie przyjemne w wykonaniu są masaże przeprowadzane szczotką antycellulitową z włosiem z agawy (tampico). Do jego produkcji wykorzystuje się włókna roślinne, a więc żadne zwierzę przy tym nie ucierpi.

Szczotka antycellulitowa
Szczotka antycellulitowa
Aktualna cena i promocje:

Kilka podstawowych zasad dotyczących masaży szczotką antycellulitową

Zanim przejdziemy do przedstawienia krok po kroku, jak należy przeprowadzić masaż szczotką antycellulitową, ustalmy kilka ważnych zasad dotyczących zabiegów, które mamy zamiar wykonywać:

 1. Masaż szczotką antycellulitową wykonujemy zawsze w kierunku serca, zgodnie z kierunkiem przepływu limfy.
 2. Masaż nóg rozpoczynamy od stóp, a masaż rąk od dłoni.
 3. W stawach i na brzuchu wykonujemy ruchy okrężne.
 4. Delikatniej masujemy w miejscach, gdzie skóra jest cienka, natomiast mocniej tam, gdzie jest grubsza (na przykład na podeszwach stóp).
 5. Wykonując trzy ruchy w jednym miejscu, pobudzamy krążenie krwi.
 6. Wykonując siedem ruchów, oczyszczamy skórę i odblokowujemy limfę.

Jak wykonywać masaż szczotką antycellulitową?

Podczas wykonywania masażu szczotką na cellulit ważne jest natężenie i kierunek ruchów. Ruchy podczas masażu powinny być długie i posuwiste. Z początku masaż może wydawać się nieprzyjemny, jednak po kilku zabiegach skóra przyzwyczaja się do szorstkiego włosia, zwłaszcza jeśli będziemy pierwsze masaże wykonywać delikatniej.

Jak przeprowadzić masaż szczotką antycellulitową krok po kroku?

 • Zaczynamy od palców rąk, wnętrza dłoni i nadgarstków, przechodząc następnie do masowania wewnętrznej strony ręki, a potem do strony zewnętrznej, aż do ramion.
 • Masaż nóg rozpoczynamy od posuwistych ruchów spodu stóp, a następnie ich wierzchu, przechodząc do łydek i ud. Tu warto też rozważyć zakup masażera do nóg poprawiającego krążenie.
 • Klatkę piersiową i brzuch masujemy bardzo delikatnie.
 • Omijamy te miejsca na skórze, które są uszkodzone, takie jak skaleczenia czy wypryski.

Częstotliwość stosowania masaży antycellulitowych szczotką

Masaż szczotką antycellulitową można wykonywać nawet codziennie, rano lub wieczorem. Powinien on trwać nie dłużej niż 5-10 minut, ponieważ skóra przyzwyczaja się szybko do nowych bodźców i przestaje na nie odpowiednio reagować.

Przeciwwskazania do masażu szczotką antycellulitową

Masaże (wszelkie!) to zabiegi, które oddziałują na cały nasz organizm. Dlatego też w niektórych przypadkach nie są one wskazane.

Oto najważniejsze z nich:

 1. Zakażenia bakteryjne,
 2. Zakażenia wirusowe,
 3. Zakażenia grzybicze,
 4. Trądzik (szczególnie wtedy, gdy towarzyszą mu ropne wykwity),
 5. Nowotwory,
 6. Rany,
 7. Łuszczyca,
 8. Skóra atopowa,
 9. Wszelkie inne zmiany chorobowe na skórze.

Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, należy koniecznie zapytać o poradę lekarza. W tym miejscu odsyłamy do naszego artykułu opisującego masażery na cellulit.

Mycie szczotki na cellulit

Jeśli chcemy, by nasza szczotka antycellulitowa służyła nam przez długi czas (a można ją – przy odpowiednim postępowaniu – używać nawet przez kilka lat!), trzeba o nią zadbać. W tym celu, po każdym wykonanym zabiegu, myjemy włosie szczotki wodą z mydłem lub szamponem, a następnie dokładnie płuczemy.

Pozostawiamy do wyschnięcia włosiem do dołu, dzięki czemu zapobiegniemy gromadzeniu się wilgoci u nasady włosia, na drewnie.

Szczotka antycellulitowa
Szczotka antycellulitowa / Cena, opinie i ranking najlepszych. Jaka szczotka na cellulit dla Ciebie?

Cena szczotek antycellulitowych

Najtańszą szczotkę antycellulitową znajdziemy w cenie nieprzekraczającej 20 złotych. Cena najdroższych modeli może sięgać 150 złotych.

Dobra szczotka do cellulitu? Pewnie! Tylko gdzie ją kupić? Sprawdźmy!

Gdzie kupić szczotkę do masażu na sucho? Producenci

Szukając szczotki antycellulitowej, warto sięgnąć po produkty między innymi takich producentów jak Yasne, Lullalove, Nested, For Your Beauty czy Lulaby.

Opinie o szczotkach antycellulitowych

Stosowałaś już kiedyś (lub stosujesz) szczotkę na cellulit Chcesz się podzielić z innymi swoimi uwagami na jej temat, spostrzeżeniami, wskazówkami? Doskonale! Swoje opinie i porady można zamieszczać w sekcji komentarzy.

Ranking szczotek antycellulitowych

Nadal szukasz dobrej szczotki antycellulitowej? Świetnie się składa! Jesteśmy przekonani, że pomocny okaże się tu nasz ranking. Znajdziesz w nim nie tylko zestawienie najchętniej kupowanych szczotek na cellulit, ale także ich dokładny opis oraz porównanie cen u sprzedawców internetowych.

A dla Ciebie jaka szczotka do cellulitu jest najlepsza? Czekamy na opinie.

Dodaj komentarz